Namai

Šarvuotos durys namuose: kokie sprendimai Jūsų laukia?

Nusprendus pakeisti lauko duris naujomis, itin dažnai pasirenkamas šarvuotų durų variantas. Šis sprendimas iš tikrųjų gali tarnauti kokybiškai ir savo patvarumu džiuginti ilgus metus, tačiau renkantis geriausią gaminį, vertėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus. Į ką šiuo atveju svarbiausia atkreipti dėmesį?

Nors dažnai sprendimas, jog namuose turėtų būti montuojamos šarvuotos durys, pasirenkamas dėl jų saugumo, ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į šilumos klausimą. Pasitaiko atvejų, kuomet šio tipo durys yra neapšiltintos, todėl pasirinkus tokį variantą, namuose gali būti ganėtinai šalta. Šarvuotos durys, lyginant su kitų tipų gaminiais, yra vienos iš labiausiai traukiančių šaltį, todėl siekiant išvengti šio nesklandumo, vertėtų rinktis patikimus gamintojus, kurie užtikrins, jog durys iš tikrųjų bus kokybiškos ir tinkamai sumontuotos – neliks jokių tarpų ar plyšių, pro kuriuos į namus galėtų patekti šaltis.

Renkantis svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kaip dažnai šios durys bus varstomos ir kur tiksliai bus montuojamos. Jeigu yra tikimybė, jog jomis dažnai naudosis pašaliniai asmenys, nevengiantys chuliganiškų veiksmų, reikėtų pasirūpinti, jog šarvuotos durys būtų patvaresnės – tam naudojami specialūs priedai, užtikrinantys maksimalų saugumą. Tais atvejais, kai pačio namo energinė klasė yra aukštesnė, reikės pasirūpinti, siekiant maksimalaus komforto, teks pasirūpinti ir geresnėmis durimis. Logiška, jog tokie variantas bus šiek tiek brangesni, tad iš anksto reikėtų pagalvoti, ar šie sprendimai Jums yra reikalingi.

Saugumui užtikrinti – patikima ir kokybiška spyna

Kaip jau minėta, šarvuotos durys yra vienas iš saugiausių variantų, todėl jos dažniausiai montuojamos tose vietose, kur didesnė įsilaužimo galimybė. Vis dėl to, šiuo klausimu svarbiausias aspektas yra spynos kokybė – kuo daugiau vargo vagys turės su ja, tuo mažesnė tikimybė, jog jie ryšis pabaigti savo pradėtą darbą. Nors dažniausiai šio tipo durims naudojamas širdelės formos užraktas, tokį variantą atrakinti nesunku – jis turi itin daug skirtingų kombinacijų, tad tokią apsaugą vagys įveiks nesunkiai. Siekiant maksimalios apsaugos, vertėtų rinktis plokštelines spynas, kurias atrakinti pavyks kur kas sudėtingiau, o panaudota jėga taip pat neišspręs šio klausimo, kadangi bus sulankstytas pagrindinis mechanizmas, tačiau durys vis vien liks apsaugotos.

Prieš renkantis spyną, taip pat vertėtų pasidomėti ir jos raktais. Svarbiausias klausimas šiuo atveju būtų, ką reikės daryti tuomet, kai jie bus pamesti – ar spyna galės būti perkoduojama, ar vis dėl to teks pasirūpinti nauju gaminiu. Pastarasis variantas pareikalaus šiek tiek daugiau pastangų, tačiau jeigu saugumas yra Jūsų prioritetas, naudinga, jog pamestų raktų nepavyks nukopijuoti ir tokiu būdu įsilaužti į Jūsų namus. Taip pat galima pasirūpinti ir papildomais šarvuotų durų priedais, kurie visuomet namuose leis jaustis saugiai ir užtikrintai, tad šį klausimą vertėtų aptarti su šių gaminių tiekėjais ir montuotojais – jie įvertins Jūsų poreikius ir pasiūlys tinkamiausią variantą.

Šarvuotų durų apdaila – atsakingas sprendimas

Nors galėtų pasirodyti, jog išorinis grožis kalbant apie duris nėra pagrindinis kriterijus, vis dėl to, šarvuotos durys ne vieną sužavi skirtingais stilistiniais sprendimais ir galimybe pasirinkti jų spalvą ir kitus parametrus pagal savo poreikius ir skonį. Vis dėl to, daugiabučių gyventojams šiuo atveju pasisekė labiau, kadangi montuojant lauko duris ir norint užtikrinti jų kokybę, daugelis siūlomų variantų automatiškai atkrenta.

Laminatas, drožlių plokštės ar natūralus medis šiuo atveju netinka, kadangi lauko sąlygomis šios medžiagos gali deformuotis. Tuomet, kai yra nedidelis drėgmės kiekis, mediena ima trauktis, o tuo tarpu metalinės durų detalės savo formų nekeičia, tad galiausiai durys gali išsikraipyti ir ne tik prarasti savo pirminę išvaizdą, bet ir pagrindinius privalumus, todėl geriausia iš karto apgalvoti šį klausimą ir rinktis iš variantų, kurie yra tinkami durims, turinčios tiesioginę sąsają su lauku.

Visi šie aspektai padės užtikrinti, jog šarvuotos durys iš tikrųjų bus kokybiškos ir patvarios, todėl paskyrę šiek tiek laiko ir pasidomėję rinkos naujovėmis, lengvai išsirinksite sau tinkantį gaminį, dėl kurio vėliau nereikės gailėtis. Neabejotinai didžioji dalis atsakomybės priklausys ir nuo gamintojo bei duris montuojančių asmenų, tad jeigu perduosite šį darbą atsakingiems ir patikimiems darbuotojams, galite tikėtis pačių geriausių rezultatų.