Finansai · Namai

Greitos paskolos būsto remontui. Ypatumai, kuriuos verta žinoti

Statybinių medžiagų rinka perpildyta įvairiausiomis prekėmis, kurių įsigiję, kiekvienas iš mūsų gali atlikti svajonių remontą, bėda tik ta, kad šių medžiagų kaina – nemaža. Todėl, norint atlikti norimą remontą bute ar name, dažnam tenka galvoti apie greitosios paskolos arba banko teikiamos paskolos paėmimą. Šiame straipsnyje bandysime aptarti, kuo greitos paskolos pranašesnės už teikiamas bankų, ir ką dar verta žinoti, prieš imant greitąją paskolą būsto remontui.

Kokiais atvejais geriau rinktis alternatyvą greitajai paskolai – banką?

Kad ir kurią paskolos rūšį pasirinktumėte, jos įsigijimas visada reikš permoką. Tačiau kreiptis ne į greitųjų paskolų įmonę, o į banką, siekiant gauti lėšų remonto atlikimui, verta dažniausiai tada, kai siekiate atlikti kapitalinį remontą. Šiuo atveju, palankiau imti paskolą banke, o ne greitųjų paskolų įmonėje, nes dažna jų siūlo ganėtinai mažą maksimalią paskolos sumą.

Kaip žinia, išlaidos, skirtos kapitaliniam remontui, gerokai viršija tą kartelę. Tačiau, nepaisant to, kad paskolą banke gauti sudėtingiau, atliktas kapitalinis remontas ir ilgalaikė jo liekamoji vertė atpirks trūkumus. O pagrindiniai trūkumai, imant paskolą banke, tokie: reikia daugiau dokumentų, o ir išleisti paskolą galėsite tik su remontu susijusiems tikslams.

Kreiptis dėl paskolos būsto remontui, nesvarbu ar kreipsitės į banką, ar į greitąsias paskolas teikiančią bendrovę, apsimoka dar ir tada, kai neturite lėšų ką tik įsigyto būsto remontui ir norite greičiau kraustytis į jį. Tuo pačiu, – nebemokėti įmokų už svetimo buto nuomą. Pateikiamu atveju, geriau mokėti įmokas už remontui paimtą paskolą nei kas mėnesį tą pačią sumą atiduoti nuomotojui, paraleliai bandant taupyti kapitaliniam remontui.

Kokie greitųjų paskolų, skirtų remontui, privalumai ir trūkumai?

Greitos paskolos, skirtos būsto remontui, turi kelis privalumus. Pagrindinis jų – mažas, reikalingų dokumentų kiekis. Be to, greitąsias paskolas teikiančių bendrovių kiekis gerokai viršija Lietuvoje veikiančių bankų, skaičių. Todėl Jums bus iš ko pasirinkti. Specialistai pataria kreiptis dėl greitos paskolos gavimo tuo atveju, kai remontui reikalinga ne itin didelė suma.

Retai kada galėsite, nusprendę paduoti paraišką dėl greitos paskolos gavimo, gauti daugiau nei 15 000 €. Nors ir šios sumos, daugeliu atvejų, užteks būsto atnaujinimui. Dar vienas tokios paskolos trūkumas – didesnės palūkanos nei banke, kurios yra išties ženklios ir lemia didelę permoką.

Atsižvelgiant į tai, kas pasakyta aukščiau, paskolos remontui paėmimas iš banko naudingesnis nei greitoji paskola tuo atveju, jeigu norima paimti suma – didesnė nei galima gauti greitųjų paskolų bendrovėse. Tačiau, banko teikiamos paskolos gavimas – sudėtingas ir ištęstas laike. Todėl į banką verta kreiptis tik tuo atveju, jeigu atliekate brangų, kapitalinį remontą. O jeigu Jums reikalingas tik kosmetinis remontas, protingesnė išeitis – greitos paskolos.

Greitosios paskolos teikėjo pasirinkimas

Greitas paskolas Lietuvoje teikia nemažai bendrovių ir jų siūlomos sąlygos ganėtinai skiriasi. Ir, kai kuriais atvejais, šie skirtumai gali tapti lemiamais. Būtent dėl to, siekiant paimti greitąją paskolą, verta netingėti ir apžvelgti visų bendrovių teikiamus pasiūlymus. Reikia peržiūrėti ir apskaičiuoti visų bendrovių sąlygas.

Svarbiausia – atsargumas

Prieš priimdami sprendimą paimti paskolą, turite būti visiškai užtikrinti dėl savo finansinės padėties ir tuo, kad artimiausiu metu jokių problemų, grąžinant kreditą, neiškils. Esant mažiausioms abejonėms, nuo kreipimosi į banką ar greitųjų paskolų bendrovę, geriau išvis susilaikyti. Tokiu būdu, išvengsite neigiamos kredito istorijos ir neįveikiamų skolų, kurias bandant išmokėti, gali kilti rimtų rūpesčių.