Namai

Hidroforas ir ką apie jį reiktų žinoti?

Jei nesate susijęs su santechnika, tačiau iškilo poreikis susimontuoti hidroforą, nenuostabu, jog nežinote, kas yra hidroforas. Hidroforo prireikia, jei individualiame name, kuriame nėra centrinio vandentiekio, norite namuose turėti vandenį. Pasirūpinote šuliniu, išvedžiojote vandeniui vamzdžius, sumontavote plautuves, vonią ar dušą, pajungėte čiaupus. O toliau? Juk vanduo savaime neims ir nepradės bėgti. Taigi, čia ir atsiranda hidroforo būtinybė. Hidroforas yra tas prietaisas, kuris siurbia vandenį iš šulinio ir, sukeldamas spaudimą, daro, kad tas vanduo atbėgtų iki čiaupo.

Kaip veikia hidroforas?

Pagrindinės hidroforo dalys yra trys:

  1. vandens traukimo variklis;
  2. išsiplėtimo bakelis;
  3. slėgio relė.

Hidroforui reikalinga elektra. Jis pradeda veikti, kai įjungiamas į elektros lizdą. Koks gi yra hidroforo veikimo principas? Jis gana nesudėtingas ir remiasi fizikos dėsniais. Hidroforas iš šulinio traukia vandenį į išsiplėtimo bakelį ir į vamzdžius. Bakelyje suspaudžiama ten esanti speciali pūslė, kurioje esantis oras susispaudžia ir sukuria slėgį. Hidroforo variklis dirba tol, kol pasiekiamas didžiausias slėgis, nustatytas relėje. Tada hidroforas automatiškai išsijungia.

Kai Jūs naudojate vandenį, atsukę namuose čiaupą, slėgis krenta, kol pasiekia mažiausią relėje nustatytą reikšmę. Tada vėl įsijungia siurblys, traukiantis į išsiplėtimo bakelį vandenį ir visas procesas pradedamas iš naujo.

Ką dar reikėtų žinoti apie hidroforą ir jo pajungimą?

Hidroforo pajungimas ir apskritai vandentiekio įrengimas nėra toks paprastas ir nesudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ir reikalauja tam tikrų žinių. Pavyzdžiui, nuvykę į santechnikos prekių specializuotą parduotuvę ar didelį prekybos centrą pamatysite, koks platus įvairių vamzdžių asortimentas. Kuriuos pasirinkti vandeniui į namus atitekėti? Mes rekomenduojame PE vamzdžius, tinkančius geriamajam vandeniui. Kitas klausimas, tikėtina, bus, kokio skersmens vamzdžiai reikalingi? Remdamiesi savo patirtimi, siūlome dažniausią pasirinkimą – 32 mm skersmens vamzdžius.

Labai svarbu, kad į šulinį įleisto vamzdžio gale nepamirštumėte sumontuoti atbulinio vožtuvo. Kam jo reikia? Hidroforo išsiplėtimo bakelyje esanti pūslė sukurs slėgį, tačiau jei nebus atbulinio vožtuvo, vanduo sėkmingai subėgs atgal į šulinį. O minėtas vožtuvas leidžia vandeniu atitekėti iš šulinio, tačiau neleidžia jam sugrįžti atgal. Vožtuvas reikalingas ir tam, kad hidroforui nereikėtų nuolat veikti, naudoti elektros. Maža to, šitaip veikdamas netrukus perdegtų hidroforo siurblys.

Kai vedžiojate vamzdžius būtinai kruopščiai užsandarinkite sriegius. Seniau tam buvo naudojamos pakulos. Pastarosios puikiai tinka ir dabar, tačiau rinkoje yra ir speciali tam skirta tefloninė juostelė. Sriegių užsandarinimas svarbus tam, kad per juos nelašėtų vanduo, esant slėgiui.

Siūlome už hidroforo sumontuoti paprastą čiaupą (gali tikti ir tiesiog ventilis). Kam to reikia? Tai nėra privaloma, tačiau Jums pasitarnaus, kai reikės nupilti vandenį ar tiesiog nuorinti.

Kai klojate vandens vamzdžius labai svarbu, kad nuolydis eitų į šulinį.

Kaip pajungti ir paleisti hidroforą?

Kai hidroforas pritvirtintas šulinyje ar sumontuotas namuose, kai teisingai išvedžioti vamzdžiai, įrengti čiaupai, tuomet jau laukia svarbiausias žingsnis – hidroforo pajungimas. Sujunkite hidroforą su išvedžiotais vamzdžiais, vadovaudamiesi prie įrenginio pridėta instrukcija.

Hidroforo pajungimas baigtas? Paskutinis darbų etapas – hidroforo paleidimas. Pirmiausia atsukite specialų varžtelį siurblyje ir pripilti vandens. Puiku, jei pavyks pripilti pilną vamzdį iki pat šulinio. Tada junkite siurblio laidą į rozetę ir jis vandens baką pripildys vandens. Jei viską atlikote teisingai.

Hidroforo pajungimas – žinių reikalaujantis procesas, tačiau jį galite atlikti ir patys, žindami svarbiausius aspektus, kuruos pateikėme straipsnyje. Linkime sėkmingai sumontuoti bei pajungti hidroforą.