Verslumas

Kaip gauti paskolą norintiems pradėti verslą?

Pradėti verslą visuomet yra paprasčiau turint kažkiek pinigų pradžiai. Deja, ši užduotis ne visada yra viena lengviausių. Dažnai žmonės taip ir sustoja pusiaukelėje, nežinodami ko gi toliau imtis. Tačiau, yra keletas būdų rasti pradinį finansavimo šaltinį jūsų naujajam verslui: tai šeimos ir draugų pagalba, privatūs rėmėjai, sutelktinis finansavimas, ir daug daugiau.

Šiandieniniame pasaulyje smulkaus verslo savininkai turi dar vieną variantą: paskolas. Kitaip nei rėmėjai ir sutelktinis finansavimas, „startup“ paskolos yra tradicinis būdas gauti išteklių verslo pradžiai. Tokios paskolos leidžia verslo savininkui dirbti su tradiciniais skolintojais ir taip gauti aiškias taisykles ir sąlygas, galimybę planuoti į priekį. Tačiau, tam, kad gautumėte tokią paskolą, pirmiausia turite įvykdyti keletą svarbių žingsnių.

1. Pasiskaičiuokite kiek jums reikia pinigų

Smulkių verslų savininkai susiduria su daugybe skirtingų kliūčių pradedami įmonę nuo nulio. Tačiau, bendra kliūtis, su kuria verslininkai susiduria, yra išlaidos verslo pradėjimui. Kiekvieno verslo išlaidų sąrašas bus kitoks, bet tam tikros išlaidos kiekviename versle bus panašios:

  • Įrangos pirkimas (kasos, kortelių skaitytuvai)
  • IT įranga (kompiuteriai, telefonai, planšetės)
  • Prekių pirkimas
  • Leidimai ir licencijos
  • Kanceliarinės prekės

Po to, kai viską iš šio sąrašo turite, reikia pasiskaičiuoti ir nuolatines atsinaujinančias išlaidas, tokias kaip mokesčiai, nuoma, ar darbuotojų atlyginimai.

Taigi, tam, kad gautumėte paskolą verslo pradžiai, pirmiausia turite tiksliai suskaičiuoti kiek jums reikia pinigų verslo pradžiai ir nuolatinėms atsinaujinančioms išlaidoms. Turėdami tokį planą, galite pradėti tinkamos paskolos variantų paiešką.

2. Paruoškite reikiamus dokumentus

Daugelis mažų įmonių savininkų patvirtintų, kad verslo paskolos gavimas naujos įmonės finansavimui gali būti sudėtingas. Tradiciniai skolintojai retai nedvejodami finansuoja jauną įmonę, neturinčią verslo istorijos ir įrodytų pajamų. Tačiau, naujos verslo idėjos turi didesnį šansą sėkmei, kai steigėjai atlieka stiprų pasirengimą prieš pradėdami ieškoti tinkamos verslo paskolos. Taigi, pasirūpinkite, kad visi jūsų dokumentai būtų paruošti idealiai.

Pirmiausia, paruoškite aiškų ir detalų verslo planą. Skolintojai dažnai neskuba finansuoti naujo verslo vien todėl, kad neturi pakankamai informacijos apie jį. Juk kaip jie gali žinoti, ar būsite atsakingas verslo savininkas? Kaip jie gali būti tikri, kad sugebėsite įkurti verslą? Būtent todėl, gerai apgalvotas ir išsamus verslo planas yra puikus būdas įtikinti paskolos suteikėją, kad jūsų verslo idėja yra verta jo investicijos. Į verslo planą turėtų būti įtrauktos finansinės prognozės – ateities pardavimai, pelnas, pajamos, pinigų srautai ir taip toliau. Turite būti pasiruošę atsakyti į klausimus apie tai, kokį indėlį jūsų verslas turės į rinką. Jūs esate tikras, kad šis verslas vertas dėmesio, tačiau skolintojas to nežino. Būtent todėl, turite įtikinti paskolos suteikėją savo verslo planu.

3. Pasitikrinkite, ar atitinkate reikalavimus paskolai

Prieš suteikiant paskolą, būtinai patikrinama asmens kredito istorija. Tikėtina, kad skolintojai peržvelgs jūsų asmeninę kredito istoriją, kad galėtų įsitikti, ar esate patikimas. Jiems taip pat svarbu žinoti, ar paskolą sugebėsite grąžinti. Bankai siūlo žymiai geresnes paskolas ir jų grąžinimo sąlygas asmenims, turintiems gerą kredito istoriją. Būtent todėl, prieš imdami paskolą savo naujo verslo finansavimui, pasitikrinkite savo kredito istoriją ir pasistenkite ją pagerinti.

4. Pasirinkite tinkamą paskolą

Įvykdę visus žingsnius, įvardintus aukščiau, būsite pasiruošę pradėti tinkamiausios paskolos paiešką.

Įrangos finansavimas

Jei pradėsite verslą nuo nulio, tikriausiai jums teks įsigyti įrangą, kad įmonė galėtų pradėti veikti. Jums gali prireikti kasos aparatų, kompiuterių, telefonų, ar pristatymo transporto priemonių. Deja, įranga, reikalinga verslo pradžiai, dažnai būna labai brangi. Gera žinia ta, kad galite pasinaudoti įrangos finansavimo paskola.

Kredito linijos verslo klientams

Jei tai jūsų pirmas kartas pradedant tokio tipo verslą, jūs galite tiksliai nežinoti kiek finansinių išteklių jums prireiks beaugant verslui. Būtent tokiu atveju, kredito linija verslo klientui gali būti jūsų išeitis. Toks paskolos tipas leis finansuoti verslo idėją visapusiškai. Tokią paskolą galite panaudoti pinigų srautų spragų papildymui, įrangos ar prekių pirkimui, skolų išmokėjimui, darbuotojų atlyginimams ar net gi kompensuoti neplanuotas, netikėtas išlaidas.