Namai

Kaip vizualiai padidinti erdvę?

Gyvenantys kompaktiškuose būstuose dažnai susiduria su problema, kad apstačius kambarius baldais, atrodo, erdvė dar labiau susitraukia. Žinoma, tiesiogiai jos nepraplėsime, bet štai padidinti vizualiai galimybių tikrai daug.

Baldai ir jų išdėstymas

Pirmiausia, aptarkime baldus. Mažoms patalpoms visiškai netinka masyvūs, didelių gabaritų baldai, nes jie ne tik užims labai daug vietos, bet ir vizualiai „apsunkins“ patalpą. Tad jei Jūsų būstas nedidelis, kambariai maži, tuomet tikslinga rinktis kompaktiškus baldus, kurie ir vizualiai atrodo lengvi. Nemanykite, kad Jūsų pasirinkimo galimybės labai sumažės – šiandien baldų sektoriuje pasirinkimas itin didelis, tad ir mažesnių gabaritų baldų yra labai daug, didelė jų dalis modernūs, originalūs, išskirtiniai. Prioritetą teikite baldams plonomis kojelėmis (kalbama apie stalus, kėdes), o sofas ir fotelius rinkitės ne su masyviais, gobelenu ar oda aptrauktais ranktūriais, bet mediniais, plonais, grakščiais.

Dar vienas aspektas – mažoje erdvėje statykite baldų tiek, kiek jų tikrai reikia. Pavyzdžiui, net jei Jūs labai norite įkomponuoti dailią konsolę, bet praktiškai ji nėra labai reikalinga – atsisakykite tos minties. Rinkitės baldus, kurie yra aukšti, o ne platūs – taip užimsite mažiau grindų ploto. Kabinkite daugiau atvirų lentynų – jos suteiks lengvumo įspūdį, nemažins erdvės vizualiai ir priglaus kai kuriuos daiktus. Tiesa, lentynų neužkraukite smulkmenomis, geriau į jas dėkite stambesnius daiktus, pavyzdžiui, knygas, ir saikingai.

Tiesa, svarbu ir tai, kad baldus statytumėte palei sienas ir kuo mažiau jų viduryje kambario.

Interjero detalės

Jei tinka prie interjero, kabinkite veidrodį ar net ne vieną – šis akcentas labai efektyviai prisideda prie mažos erdvės vizualaus padidinimo. Taip pat nevenkite baldų, turinčių stiklinių detalių, pavyzdžiui, stiklines dureles, ar kavos staliuką stikliniu paviršiumi. Svetainei puikiai tiks toks kavos staliukas. Jei maža virtuvės erdvė, pagalvokite apie stiklinę sieną tarp darbastalio ir pakabinamų spintelių. O gal stiklines lubas? Mažai miegamojo erdvei pasirinkite spintą su veidrodžiu ar stiklines stumdomas duris.

Kalbant apie mažas erdves, būtina paminėti ir spalvinę gamą. Ji taikytina ir kalbant apie baldus, ir apie apdailą. Mažose erdvėse netinka tamsios spalvos, prioritetą teikite šviesiems tonams. Šviesios spalvos vizualiai didina erdvę.

Dar vienas patarimas – nekabinkite masyvių užuolaidų. Rinkitės lengvo, plono audinio arba romanetes, roletus, žaliuzes.

Maža virtuvė? Sprendžiame problemą

Dažnai daugiabučių gyventojai skundžiasi ypač maža virtuvės erdve, labiausiai tai aktualu gyvenantiems senos statybos daugiabučiuose. Jei būtent Jūs turite mažą virtuvę, tai keli aktualūs patarimai:

  • pasirinkite atlenkiamą stalą;
  • kėdes pakeiskite taburetėmis, kurios nenaudojamos tilps po stalu;
  • išnaudokite pakabinamų baldų privalumus;
  • palangę paverskite stalu arba darbastaliu.

Taigi, net mažą erdvę galite paversti jaukumo ir modernumo oaze, vizualiai padidinę erdvę. Pasitelkite kūrybiškumą!