Namai

Prieškambaris – buto veidrodis

Sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės, butas ar namas – nuo prieškam­bario. Dar sakoma, kad prieškambaris – namų vizitinė kortelė. Juk tai patalpa, kurią visų pirma išvysta į Jūsų namus įžengę svečiai. Pagal susidarytą įspūdį jie sprendžia ir apie Jus – Jūsų tvarkingumą, estetinį skonį, sugebėjimą protingai tvarkyti buitį ir palaikyti tvarką.

Spinta ar kabykla – neatsiejamas prieškambario akcentas

Įrengiant prieškambarį, pirmiausia reikia paisyti funkcionalumo, neužmirštant ir estetinės pusės. Prieškambaris turi atitikti viso buto stilių. Jo apstatymas priklauso nuo buto išplanavimo ir dy­džio. Jame nusirengiame paltus, ap­siaustus, todėl pagrindinis jo akcen­tas – spinta arba kabykla rūbams. Spintos gali būti statomos iki lu­bų, su slankiojančiomis durimis ar sieninės. Verta pasižvalgyti ir spintos pagal individualų užsakymą, jeigu Jūsų prieškambaris yra netradicinių išmatavimų, o gal tiesiog norite šiai patalpai suteikti išskirtinumo. Spinta, dėl paprasčiausio praktiškumo, patartina statyti arčiau lauko durųskl.

Sprendimai funkcionalesnei spintai

Viršutinėje spintos dalyje patogu sudėti rečiau naudojamus daiktus (la­gaminus, sezoninę avalynę). Jos apa­čioje arba stalčiuose laikomi batai, kambarinė avalynė. Išradingi šeimininkai panaudos ir vidinę spintos durų pusę. Galima pa­siūti iš tvirtesnio audinio specialias ki­šenes ir pritvirtinti prie durų. Arba, jeigu siuvimas nėra Jūsų aistra – tokias pakabinamas kišenes, skirtas daiktams susidėti, – įsigyti namų interjero ar pramoninių prekių parduotuvėse. Į šias kišenėles galima susidėti pirštines, kojines, šalikus ir kitus smulkius rūbelius.

Spintoje kiekvienas daiktas turi tu­rėti savo vietą. Vaikų rūbams pravartu įrengti žemesnes kabyklas. Paskirkite at­skirą vietą ir vaikų batams. Kad išvengtumėte standarto ir mo­notonijos, spintas rinkitės neištisines, jose įmontuokite veidrodžius, kurie sukelia erdvės įspūdį.

Jeigu Jūs mėgstate darbuotis su medžiu, galite pagaminti ir virš durų įrengti lentynėles, kuriose galima bus laikyti kny­gas ar šiaip mielus menkniekius, ku­rių yra kiekvienuose namuose.

Mieli prieškambario akcentai

Prieškambaryje galima sustatyti il­gus skėčius į keramikinius ar medinius stovus. Tokių stovų pravartu pasižvalgyti tautodailininkų dirbtuvėlėse ar per didžiąsias muges. O gal Jūs pats / -i mėgstate funkcionalius rankdarbius, tada galite papuošti prieškambarį savo rankų darbo kūriniu, skirtu skėčiams laikyti. Juk rankų šiluma, įdėta į interjero puošybos detales, puošia bet kurią patalpą.

Prieškambario spalvos

Erdvesnį prieškambarį galima pa­puošti meno kūriniais. Bendram jo estetiniam vaizdui didelės reikšmės turi sienų spalva, grindų danga, apšvietimas. Pagrindinis reikalavimas, susijęs su tuo, kokia spalva turėtų būti nudažytas prieškambaris – pasirinkta spalva turi dėvėti prie bendro interjero. Rinkdamiesi apdailos medžiagas, stenkitės išsirinkti išskirtinai praktiškas: atsparias drėgmei ir lengvai valomas.

Prieškambario apšvietimas

Kad prieškambaris būtų jaukus, neužtenka bendro apšvietimo, jį turėtų papildyti šoninis, esantis prie veidrodžių ar virš spintos, prie durų. Apskritai, prieškambaryje geriau planuokite įmontuotus zoninius apšvietimo šaltinius. Dabar galima įsigyti neoninių ir dienos šviesos lempų, skirtų lokaliam apšvietimui. Jeigu įrengsite jį virš veidrodžio, ypač džiaugsis namų moterys ir merginos. Juk taip daug patogiau dažytis! Tačiau, įrenginėjant apšvietimą prie veidrodžio, svarbu atsiminti, kad jį reikia įrengti taip, kad būtų apšviečiamas žmogus, o ne veidrodis.

Svarbiausia – tvarka

Venkite prieškambarį užgriozdinti dėžėmis ir kitais daiktais, ypač – baldais, nes kuo labiau užgriozdinsite prieškambarį, tuo blogesnį įspūdį apie Jūsų butą ar namą susidarys užsukę svečiai. Atrodys, kad ir likę namai tokie chaotiški ir užgriozdinti. Palikite kuo daugiau laisvų kampų. Spintose nelaikykite senų, nenešiojamų daiktų. Svarbu mokėti laiku atsikratyti viskuo, kas nereikalinga, ir tvarkytis taps žymiai lengviau. Dar vienas svarbus akcentas tvarkai prieškambaryje palaikyti – patiesalai kojoms. Įsigykite du: vieną – šiurkštesnį, kitą – sugeriantį drėgmę.

Tikimės, kad šis straipsnis Jums bus naudingas ir galėsite nesunkiai pritaikyti mūsų pasiūlytus patarimus bei paversti prieškambarį jaukiu bei tvarkingu. Svarbiausi akcentai: tinkamas apšvietimas, vietos taupymas, funkcionalūs interjero sprendimai, neužgriozdintas įvairiais daiktais prieškambaris.