Verslumas

Greitieji kreditai verslui – kaip užtikrinti geresnes palūkanas?

Yra daugybė žmonių pasaulyje, svajojančių turėti nuosavą verslą ir mėgautis laisvės malonumais. Tačiau, tik vienetai sugeba šiuos tikslus įgyvendinti. Priežastis tam yra paprasta – geras verslininkas yra organizuotas, mokantis planuoti savo laiką ir veiklą, o kas svarbiausia – drąsiai pasiryžęs rizikuoti. Geri verslininkai retai bijo neaiškumų ar abejonių, jie užtikrinti savo pasirinkimais ir veiksmais, o net jei ir suklysta, yra pasiryžę priimti atsakomybę ir išspręsti kilusias neigiamas pasekmes.

Žmonių, turinčių visų šių savybių rinkinį, yra labai mažai. Būtent todėl, didelė dalis įdomių verslo idėjų taip ir lieka žmonių mintyse ir svajonėse. Tačiau, atlikus keletą pagrindinių planavimo bei strategijos veiksmų tikrai galima pasistūmėti link svajonės įgyvendinimo. Pirmiausia, savaime suprantama, reikia turėti verslo idėją. Na, o kitas žingsnis yra gauti reikalingą finansavimą ar paskolą palankiausiomis sąlygomis.

Susidarykite verslo planą

Geras verslo planas padės jums susidėlioti aiškią viziją ir veiksmų eigą. Tai padės veikti efektyviau ir išvengti nesklandumų. Taip pat, jūs aiškiai žinosite ko jums reikia tam, kad galėtumėte pradėti. Svarbu susiplanuoti net pačias menkiausias detales – viskas yra svarbu. Toks atidumas ir tikslumas taip pat reikalingas ir vienai svarbiausių verslo plano dalių – išlaidų verslo pradėjimui skaičiavimui.

Savaime suprantama, kiekvienas verslas yra skirtingas, tad ir reikalingų pirkinių/išlaidų sąrašas bus kitoks. Tačiau, dažniausiai bet kokio tipo verslo pradžiai prireikia tinkamos įrangos, prekių, leidimų ir kanceliarinių prekių. Pasiskaičiuokite kiek apytiksliai visa tai gali kainuoti. Vėliau, atskirai susumuokite ir nuolat atsinaujinančias išlaidas, tokias kaip darbuotojų atlyginimai ir patalpų nuoma. Turėdami šiuos du galutinius skaičius jau žinosite ar verslo pradžiai jums prireiks paskolos arba greitojo kredito verslui.

Paruoškite būtinus dokumentus

Verslo paskolos gavimas naujai atsidarančiai įmonei dažnai gali būti sudėtingas. Investuotojai dar nežino, ar gali jumis pasitikėti, todėl jūsų užduotis – juos įtikinti. Būtent todėl, skirkite laiko atsakingam pasiruošimui susitikimui su investuotojais. Jei turėsite visus reikalingus leidimus ir jūsų dokumentai bus nepriekaištingai sutvarkyti, tai jau paliks skolininkams teigiamą įspūdį ir nuteiks palankiai jūsų atžvilgiu. O jei dar ir pristatysite aiškų verslo planą – visi pliusai bus jūsų pusėje.

Pasidomėkite paskolų reikalavimais ir sąlygomis

Suteikiant paskolą privačiam asmeniui ar įmonei visada yra patikrinama kredito istorija. Jei tai pirmas kartas, kai kuriate verslą, tikėtina, kad bus patikrintas jūsų asmeninis kreditingumas. Aukštas kredito lygis patvirtina jūsų patikimumą. Taip pat, kredito istorija padeda skolintojams įsitikinti, kad paskolą sugebėsite grąžinti. Būtent todėl, prieš eidami į pokalbį dėl paskolos gavimo pasistenkite pagerinti savo kreditingumą. Tai ne tik padidins tikimybę gauti reikiamą sumą, bet ir gali padėti gauti geresnes grąžinimo sąlygas.

Paskolų rūšys verslui

Jei gerai atlikote namų darbus ir išsianalizavote savo verslo poreikius, tiksliai žinosite kokia pradinė suma jums reikalinga idėjos įgyvendinimui. Verta paminėti, kad skirtingiems tikslams gali būti suteikiamos įvairių rūšių paslaugos. Pavyzdžiui, jei jūsų verslui trūksta tik automobilių, galite pasiimti automobilio paskolą verslui. Tokia paskola orientuosis būtent į šį tikslą, tad didelė tikimybė, kad sąlygos bus palankesnės nei, pavyzdžiui, imant įprastą paskolą iš banko. Jei jums reikia tik IT įrangos, apsvarstykite biuro įrangos nuomos variantą pradžiai.

Tačiau, jei beveik visą sumą jau turite ir jums trūksta tik nedidelės dalies, tad imti paskolos iš banko nenorite, galite išbandyti greitųjų kreditų verslui privalumus. Greitieji kreditai verslui suteikia ypač geras gražinimo sąlygas žmonėms ir įmonėms, turintiems gerą kredito istoriją. Taip pat, svarbu paminėti, kad greitieji kreditai verslui gali tapti puiki išeitis ir esant laikiniems nesklandumams versle.…

Verslumas

Kaip gauti paskolą norintiems pradėti verslą?

Pradėti verslą visuomet yra paprasčiau turint kažkiek pinigų pradžiai. Deja, ši užduotis ne visada yra viena lengviausių. Dažnai žmonės taip ir sustoja pusiaukelėje, nežinodami ko gi toliau imtis. Tačiau, yra keletas būdų rasti pradinį finansavimo šaltinį jūsų naujajam verslui: tai šeimos ir draugų pagalba, privatūs rėmėjai, sutelktinis finansavimas, ir daug daugiau.

Šiandieniniame pasaulyje smulkaus verslo savininkai turi dar vieną variantą: paskolas. Kitaip nei rėmėjai ir sutelktinis finansavimas, „startup“ paskolos yra tradicinis būdas gauti išteklių verslo pradžiai. Tokios paskolos leidžia verslo savininkui dirbti su tradiciniais skolintojais ir taip gauti aiškias taisykles ir sąlygas, galimybę planuoti į priekį. Tačiau, tam, kad gautumėte tokią paskolą, pirmiausia turite įvykdyti keletą svarbių žingsnių.

1. Pasiskaičiuokite kiek jums reikia pinigų

Smulkių verslų savininkai susiduria su daugybe skirtingų kliūčių pradedami įmonę nuo nulio. Tačiau, bendra kliūtis, su kuria verslininkai susiduria, yra išlaidos verslo pradėjimui. Kiekvieno verslo išlaidų sąrašas bus kitoks, bet tam tikros išlaidos kiekviename versle bus panašios:

  • Įrangos pirkimas (kasos, kortelių skaitytuvai)
  • IT įranga (kompiuteriai, telefonai, planšetės)
  • Prekių pirkimas
  • Leidimai ir licencijos
  • Kanceliarinės prekės

Po to, kai viską iš šio sąrašo turite, reikia pasiskaičiuoti ir nuolatines atsinaujinančias išlaidas, tokias kaip mokesčiai, nuoma, ar darbuotojų atlyginimai.

Taigi, tam, kad gautumėte paskolą verslo pradžiai, pirmiausia turite tiksliai suskaičiuoti kiek jums reikia pinigų verslo pradžiai ir nuolatinėms atsinaujinančioms išlaidoms. Turėdami tokį planą, galite pradėti tinkamos paskolos variantų paiešką.

2. Paruoškite reikiamus dokumentus

Daugelis mažų įmonių savininkų patvirtintų, kad verslo paskolos gavimas naujos įmonės finansavimui gali būti sudėtingas. Tradiciniai skolintojai retai nedvejodami finansuoja jauną įmonę, neturinčią verslo istorijos ir įrodytų pajamų. Tačiau, naujos verslo idėjos turi didesnį šansą sėkmei, kai steigėjai atlieka stiprų pasirengimą prieš pradėdami ieškoti tinkamos verslo paskolos. Taigi, pasirūpinkite, kad visi jūsų dokumentai būtų paruošti idealiai.

Pirmiausia, paruoškite aiškų ir detalų verslo planą. Skolintojai dažnai neskuba finansuoti naujo verslo vien todėl, kad neturi pakankamai informacijos apie jį. Juk kaip jie gali žinoti, ar būsite atsakingas verslo savininkas? Kaip jie gali būti tikri, kad sugebėsite įkurti verslą? Būtent todėl, gerai apgalvotas ir išsamus verslo planas yra puikus būdas įtikinti paskolos suteikėją, kad jūsų verslo idėja yra verta jo investicijos. Į verslo planą turėtų būti įtrauktos finansinės prognozės – ateities pardavimai, pelnas, pajamos, pinigų srautai ir taip toliau. Turite būti pasiruošę atsakyti į klausimus apie tai, kokį indėlį jūsų verslas turės į rinką. Jūs esate tikras, kad šis verslas vertas dėmesio, tačiau skolintojas to nežino. Būtent todėl, turite įtikinti paskolos suteikėją savo verslo planu.

3. Pasitikrinkite, ar atitinkate reikalavimus paskolai

Prieš suteikiant paskolą, būtinai patikrinama asmens kredito istorija. Tikėtina, kad skolintojai peržvelgs jūsų asmeninę kredito istoriją, kad galėtų įsitikti, ar esate patikimas. Jiems taip pat svarbu žinoti, ar paskolą sugebėsite grąžinti. Bankai siūlo žymiai geresnes paskolas ir jų grąžinimo sąlygas asmenims, turintiems gerą kredito istoriją. Būtent todėl, prieš imdami paskolą savo naujo verslo finansavimui, pasitikrinkite savo kredito istoriją ir pasistenkite ją pagerinti.

4. Pasirinkite tinkamą paskolą

Įvykdę visus žingsnius, įvardintus aukščiau, būsite pasiruošę pradėti tinkamiausios paskolos paiešką.

Įrangos finansavimas

Jei pradėsite verslą nuo nulio, tikriausiai jums teks įsigyti įrangą, kad įmonė galėtų pradėti veikti. Jums gali prireikti kasos aparatų, kompiuterių, telefonų, ar pristatymo transporto priemonių. Deja, įranga, reikalinga verslo pradžiai, dažnai būna labai brangi. Gera žinia ta, kad galite pasinaudoti įrangos finansavimo paskola.

Kredito linijos verslo klientams

Jei tai jūsų pirmas kartas pradedant tokio tipo verslą, jūs galite tiksliai nežinoti kiek finansinių išteklių jums prireiks beaugant verslui. Būtent tokiu atveju, kredito linija verslo klientui gali būti jūsų išeitis. Toks paskolos tipas leis finansuoti verslo idėją visapusiškai. Tokią paskolą galite panaudoti pinigų srautų spragų papildymui, įrangos ar prekių pirkimui, skolų išmokėjimui, darbuotojų atlyginimams ar net gi kompensuoti neplanuotas, netikėtas išlaidas.…

Verslumas

Verslumo ugdymas. Kodėl formalus švietimas ne visada veiksmingas?

Yra daugybė verslumo profesorių skirtinguose pasaulio universitetuose ir dažniausiai jie yra nuostabūs žmonės. Jie yra motyvuoti skirtingų dalykų, tačiau visi turi kai ką bendro – jie nuoširdžiai atsidavę jaunų žmonių lavinimui. Tačiau, egzistuoja ir kita pusė – yra begalė studentų, norinčių imtis verslo kūrimo, bet nežinančių nuo ko pradėti. Tai yra vienas įrodymų, kad dabartinė verslumo ugdymo mokymo programa nėra veiksminga.

Skaičiai tikrai labai stebina – verslumo paskaitų ir programų Jungtinių Amerikos Valstijų universitetuose ir koledžuose padaugėjo ketvirtadaliu per pastaruosius 25 metus. Tuo tarpu, per tą patį laikotarpį, žmonių, esančių iki 30 metų, ir turinčių privačias įmones, sumažėjo net 60%. Taigi, išvada paprasta – kuo daugiau mokome verslumo, tuo mažiau jaunų žmonių iš tikrųjų pradeda nuosavus verslus. Deja, tai turi neigiamų pasekmių mūsų visuomenei.

Yra tam tikros mokyklos, kurios iš tikrųjų orientuojasi į verslo kūrimą. Tačiau, daugumai studentų verslumo studijavimas yra malonus intelektualinis užsiėmimas, bet ne profesinis pasirinkimas. Tai tikrai nėra dėstytojų kaltė. Tikroji priežastis slypi verslumo mokymų struktūroje.

1. Veiksmai svarbesni už teorines žinias

Tarkime, kad jūs ir dar šimtas kitų žmonių ką tik išklausėte nuostabią paskaitą apie tai, kaip užsidirbti vieną milijoną. Kiekvienas gavote aiškias instrukcijas, sudėliotas pažingsniui. Tačiau, ar dabar galite tiesiog eiti ir užsidirbi tą milijoną? Tikėtina, kad ne. Net jei ir galėtumėte, tai tikriausiai būtumėte tai padarę dar prieš paskaitą.

Verslo kūrimą galime palyginti su sportininkų sugebėjimais, pavyzdžiui, teniso kamuoliuko padavimu. Jei sportininkas paaiškintų, kaip tai daryti, tai būtų beprasmiška. Tokie dalykai išmokstami su praktika, trenerio pagalba ir daugybe treniruočių.

2. Nesėkmė

Kas būtų, jei dėstytojas atsistotų prieš visą klasę ir tartų: „pusė iš jūsų neišlaikys šio modulio, nes mano lošimų kauliukai taip iškrito“? Tikėtina, kad didelė dalis studentų tiesiog išeitų iš auditorijos, o dėstytojas ne tik gautų papeikimą, bet ir būtų atleistas iš darbo.

Tačiau, tai yra nuostabus pavyzdys to, kad nutiktų pradėjus verslą. Dauguma verslų nepasiseka. Ir dauguma sėkmingų verslininkų yra turėję ne vieną skaudžią nesėkmę. Bill Gates buvo įsteigęs galiausiai sužlugusią įmonę „Traf-o-data“ prieš tai, kai įkūrė „Microsoft“. Sam Walton taip pat turėjo nepasisekusią verslo idėją prieš įkurdamas „Wal-Mart“. Tačiau, mūsų švietimo sistema netoleruoja nesėkmių, todėl ir jaunimas negali su tomis nesėkmėmis susitaikyti ir jų priimti. Geriausias verslumo modulis turėtų prasidėti nuo neigiamo pažymio kiekvienam studentui. Tie, kurie tą neigiamą įvertinimą priims kaip iššūkį, turės šansų tapti verslininkais.

3. Atkaklumas

Jei kažkas sugebėtų įsteigti milijonus uždirbantį verslą, ką jie darytų? Žinoma, jie mestų viską ir tiesiog to imtųsi. Tikėtina, verslumo paskaitose jų tikrai nesutiktume. Tam, kad galėtume pradėti verslą, labiausiai mums reikia drąsos, tikėjimo savimi ir savo idėja, širdies, valios, atkaklumo ir žinoma finansų investavimui. Verslumo paskaitose dažniausiai pasakojamos istorijos apie žmones, kurie šias savybes turi. Deja, jos nėra lengvai perduodamos kitam. Iš tikrųjų, verslumo paskaitos dažnai tik atitolina žmogų nuo veiksmų ėmimosi.

Išvada tokia, kad veiksmingiau už verslumo paskaitas veikia praktika ir realūs veiksmai. Yra begalė įmonių, siūlančių studentams praktiką ir galimybę savomis akimis pamatyti kaip kuriamas ir auginamas verslas. Tokia patirtis ne tik įkvėptų studentus, bet ir padėtų suprasti, ar verslas tikrai yra tai, ko jie nori. Būtent taip puikiai atsirūšiuotų žmonės ir norintys bei galintys kurti verslą imtųsi veiksmų, taip prisidėdami prie ekonomikos gerinimo ir naujų darbo vietų kūrimo.…

Finansai · Verslumas

Finansiniai šaltiniai pradedantiems verslą

Didelė dalis atliktų psichologinių tyrimų teigia, kad verslininkai dažnai yra sėkmingi būtent dėl savo drąsos rizikuoti ir baimės suklysti nebuvimo. Verslūs žmonės dažnai aistringai tiki savo idėja, todėl yra pasiruošę į ją pilnai investuoti ne tik savo darbą ir jėgas, bet ir finansus. Tačiau, siekiant sėkmės, rekomenduojama prieš investuojant gerai išanalizuoti situaciją ir susidaryti tikslų planą. Pasiimti paskolą ir investuoti ją visą į vieną idėją retai yra gera mintis, ypač kalbant apie naujos verslo idėjos finansavimą.

Teisingas finansinių išteklių paskirstymas ne tik padės jūsų start-up‘ui sėkmingiau įveikti potencialius nuosmukius, bet ir padidins tikimybę atrasti tinkamą finansų šaltinį. Svarbu nepamiršti, kad bankai nenori būti vieninteliu jūsų verslo finansiniu šaltiniu. Gebėjimas pasinaudoti skirtingomis finansavimo alternatyvomis parodo skolintojams tai, kad esate iniciatyvus verslininkas. Kiekvienas finansavimo šaltinis turi savų privalumų ir trūkumų ir pagal tai reikėtų pasirinkti, kuris variantas tinka būtent jums. Pateikiame keletą finansavimo šaltinių variantų jūsų start-up‘ui.

1. Asmeninė investicija

Nusprendę pradėti naują verslą, pradėkite nuo asmeninių finansų peržiūrėjimo. Pasiskaičiuokite kiek pats galite investuoti į savo idėją ir padarykite tai. Dar geriau, jei prieš pradėdami veikti, pirmiausia skirtumėte laiko teisingam pasiruošimui – susitaupytumėte tam tikrą sumą pinigų. Net tam, kad pasiimtumėte paskolą verslo pradžiai, turite turėti ir savų išteklių.

Pasirūpinimas asmeninėmis finansavimo galimybėmis parodytų būsimiems investuotojams, kad esate atsidavę savo idėjai, esate pasiruošę ties ja dirbti ir turite ilgalaikių tikslų. Tačiau, jei tokios galimybės neturite, nenusiminkite. Šiame žingsnyje svarbiausia, kad kažkas būtų padaryta iš jūsų pusės ir būtų bent kažkoks jūsų indėlis.

2. Paskola iš artimųjų

Taip pavadinkime tuos pinigus, kuriuos jums paskolina patys artimiausi žmonės – vyras, žmona, mylimieji, tėvai, broliai ar seserys, draugai. Investuotojai ir bankininkai tokius pinigus vertina kaip „ramųjį kapitalą“. Šis terminas reiškia, kad investicija bus grąžinta skolintojams tuomet, kai verslas pradės klestėti, o pelnas augs. Kai kurie žmonės tokį finansų šaltinį kartais laiko saugia „paskola“. Tačiau, nusprendę pasinaudoti tokiu finansiniu šaltiniu, turėkite omenyje, kad šeima ir draugai retai turi sukaupę pakankamai kapitalo.

Net jei jūsų artimieji ir turi finansinę galimybę investuoti į jūsų startuolį, skolindamiesi iš jų galite jaustis prastai. Artimųjų būna pačių įvairiausių, todėl jei jūsų santykiai su jais yra geri ir jie palaiko jūsų naują idėją – jums pasisekė. Tačiau, jei dar net nepasiskolinę jau jaučiate, kad nepasisekus jums bus priekaištaujama ar būsite kaltinamas, verčiau tokį verslo finansavimo variantą atidėti į šoną. Juk verslą reikia pradėti pačiomis geriausiomis emocijomis, su tikėjimu savo jėgomis ir įkvėpimu, o ne baimės ar kaltės jausmu.

Taip pat, finansiškai investavę artimieji gali norėti tapti jūsų verslo dalimi ar ateityje gauti procentą nuo jūsų pelno. Tokį pasiūlymą turėtumėte gerai apsvarstyti ir nuspręsti ar toks variantas jums tinka. Kitas svarbus aspektas, link kurio iš esmės du anksčiau aptarti argumentai veda, verslo santykiai su šeima ne visada būna geras pasirinkimas. Nepamirškite, kad svetimas žmogus įmonėje būna tol, kol jis neša verslui naudą. Tačiau, ar taip pat lengvai žiūrėtumėte į jums dirbantį brolį, kuris dėl problemų namuose savo darbo nebeatlieka kokybiškai?

3. Paskola iš banko

Banko paskolos yra vienas dažniausiai pasirenkamų mažo ar vidutinio verslo finansavimo būdų. Svarbu paminėti, kad kiekvienas bankas turi savus privalumus, todėl prieš renkantis banką paskolai reikėtų pasidaryti išsamią analizę. Toks požiūris suteiks galimybę atrasti tokį banką, kuris paskolą suteiks jums labiausiai tinkančiomis sąlygomis. Bankai dažnai suteikia paskolas asmenims, turintiems tvarkingą ir gerą kredito istoriją. Renkantis imti paskolą iš banko, geros idėjos nepakanka – jums reikia turėti detalų verslo planą.

Svarbu paminėti, kad paskola banke dažnai yra geras pasirinkimas, tačiau reikia nepamiršti ir galimos rizikos. Būtent todėl reikėtų susirasti banką, siūlantį kuo mažesnes palūkanas. Jei jūs turite idėją, kuria tikite ir norite ją įgyvendinti, finansavimas tampa tik vienu žingsneliu tikslo link. Žinoma, tai labai atsakingas ir svarbus žingsnis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Tačiau, jei neskubėsite, analizuosite ir sukursite finansavimo planą, sėkmė bus jūsų pusėje.…