Skausmas skrandžio sirtyje – nemalonus reiškinys, su kuriuo bent kartą gyvenime susiduria kiekvienas. Nors dažniausiai jis praeina savaime, kartais norisi palengvinti simptomus ir paspartinti gijimą. Štai čia į pagalbą gali ateiti liaudiški vaistai nuo skrandžio skausmo, kuriuos šimtmečius naudojo mūsų protėviai.

liaudiski vaistai nuo skrandžio skausmoNuo neatmenamų laikų žmonės žinojo apie augalų galią gydyti įvairius negalavimus, įskaitant ir virškinimo problemas. Šiandien mokslininkai vis dažniau patvirtina liaudiškos medicinos išmintį, atrasdami augaluose esančias veikliąsias medžiagas, turinčias gydomąjį poveikį.

Dažniausios skrandžio skausmo priežastys

Skrandžio skausmas gali kilti dėl įvairių priežasčių, nuo paprastų ir lengvai pašalinamų iki rimtesnių, kurioms reikia gydytojo pagalbos. Dažniausios skrandžio skausmo priežastys yra:

  • Nevirškinimas: atsiranda suvalgius per daug riebaus, aštraus ar sunkiai virškinamo maisto.
  • Rėmuo: skrandžio rūgštis atpylimo į stemplę, sukelia deginimo pojūtį krūtinėje.
  • Gastritas: skrandžio gleivinės uždegimas, gali sukelti skausmą, pykinimą ir vėmimą.
  • Opaligė: skrandžio ar dvylikapirštės žarnos sienelės opa, sukelia aštrų, deginantį skausmą.
  • Skrandžio gripas: virusinė infekcija, sukelianti viduriavimą, vėmimą ir pilvo skausmą.
  • Stresas: gali sukelti įvairius virškinimo sutrikimus, įskaitant skrandžio skausmą.

Jei skrandžio skausmas yra ūmus, stiprus ar lydimas kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, kruvinas vėmimas ar viduriavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Svarbu pažymėti, kad liaudiški vaistai nuo skrandžio skausmo gali būti veiksmingi tik lengvais atvejais, sukelto nevirškinimo ar kitų trumpalaikių sutrikimų. Jei skausmas yra stiprus, ilgalaikis ar lydimas kitų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti tikslią priežastį.

Populiariausi liaudiški vaistai nuo skrandžio skausmo

Iš daugybės liaudiškų priemonių, skirtų skrandžio skausmui malšinti, galima išskirti keletą populiariausių:

Vaistažolių arbatos: ramunėlių, medetkų, pipirmėčių, jonažolių, pelyno, kraujažolių arbatos pasižymi priešuždegiminiu, spazmus mažinančiu ir virškinimą gerinančiu poveikiu.

Žolelių nuovirai: linų sėmenų, gysločių, aviečių lapų nuovirai apgaubia skrandžio gleivinę ir sumažina dirginimą.

Medus: natūralus antiseptikas ir skausmą malšinantis produktas, gali būti vartojamas grynas arba sumaišytas su šiltu pienu.

Soda: neutralizuoja skrandžio rūgštį ir padeda nuo rėmens. Galima gerti šilto vandens su soda tirpalą arba kramtyti natrio bikarbonatą.

Imbieras: stiprus priešuždegiminis ir virškinimą gerinantis produktas. Galima vartoti šviežią imbierą, arbatą ar maisto papildus.

Svarbu pabrėžti, kad liaudiškų vaistų poveikis gali skirtis priklausomai nuo individualių organizmo savybių. Prieš vartojant bet kokias liaudiškas priemones, rekomenduojama pasitarti su gydytoju ar vaistininku, ypač jei vartojate kitus vaistus, sergate lėtinėmis ligomis ar esate nėščia.

Be liaudiškų vaistų, skrandžio skausmui malšinti taip pat rekomenduojama:

  • Laikytis sveikos mitybos: valgyti mažiau riebaus, aštraus ir sunkiai virškinamo maisto, reguliariai maitintis mažomis porcijomis.
  • Gerti pakankamai skysčių: vanduo, nesaldintos arbatos, žolelių nuovirai padeda palaikyti virškinimo sistemos sveikatą.
  • Vengti streso: stresas gali sukelti įvairius virškinimo sutrikimus, todėl svarbu rasti būdų, kaip atsipalaiduoti ir sumažinti stresą.

Jei skrandžio skausmas nepraeina per kelias dienas ar pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kada dėl skrandžio skausmo skubiai kreiptis pagalbos?

Nors dažniausiai skrandžio skausmas praeina savaime, kartais jis gali būti rimtesnės ligos simptomas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei:

  • Skrandžio skausmas yra stiprus, aštrus ar ilgalaikis (trunka ilgiau nei kelias dienas).
  • Skausmas lydimas kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, kruvinas vėmimas ar viduriavimas, juodos spalvos išmatos.
  • Jaučiate silpnumą, svaigulį ar alpstate.
  • Netekote apetito ar staiga pradėjote netekti svorio.
  • Pastebite kraujavimą iš tiesiosios žarnos.

Jei jaučiate bent vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Skrandžio skausmas gali būti rimtesnės ligos, tokios kaip skrandžio opa, vėžys ar pankreatitas, simptomas. Laiku diagnozuota ir pradėta gydyti liga gali padėti išvengti sunkių komplikacijų.