Finansiniai sunkumai gali užklupti netikėtai, tad net ir atsakingai besitvarkantis žmogus gali susidurti su skolų našta. Kartais vienintelis būdas išbristi iš sudėtingos situacijos atrodo skolinimasis, tačiau kyla klausimas – kur gauti paskolą turint skolų?

Tradiciniai bankai dažnai atsisako skolinti pinigus žmonėms, kurių kredito istorija nėra ideali. Visgi, tai nereiškia, kad nėra jokių išeičių. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius būdus, kaip gauti paskolą, net jei jau turite finansinių įsipareigojimų.

Kuo svarbus jūsų pajamų ir įsipareigojimų santykis?

kur gauti paskola turin skoluJūsų pajamų ir įsipareigojimų santykis (angl. debt-to-income ratio, DTI) yra rodiklis, rodantis, kiek jūsų pajamų dalies reikia skirti skoloms grąžinti. Šis rodiklis yra itin svarbus kreditoriams, vertinantiems jūsų mokumo riziką.

Kuo mažesnis jūsų DTI, tuo geresnė jūsų finansinė padėtis ir didesnė tikimybė gauti paskolą palankiomis sąlygomis. Paprastai kreditoriai palankiai vertina, kai DTI neviršija 30-40%. Be to, to reikalauja ir įstatymai.

Didelis DTI rodo, kad didelę dalį savo pajamų skiriate skoloms grąžinti, o tai gali kelti riziką, jog ateityje nepajėgsite laiku vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Dėl to kreditoriai gali nenorėti jums suteikti paskolos arba siūlys mažesnę sumą su aukštesnėmis palūkanomis.

Yra keletas būdų, kaip sumažinti savo DTI:

 • Padidinti savo pajamas: Ieškokite geriau apmokamo darbo, pradėkite papildomą veiklą ar paprašykite darbdavio pakelti atlyginimą.
 • Sumažinti savo išlaidas: Sudarykite biudžetą, stebėkite savo išlaidas ir raskite būdų, kaip jas sumažinti.
 • Grąžinti skolas kuo greičiau: Skirkite daugiau lėšų skoloms grąžinti, ypač toms, kurių palūkanų norma yra aukščiausia.

Reguliariai stebėdami savo DTI ir imdamiesi veiksmų jam sumažinti, galite pagerinti savo finansinę padėtį ir padidinti savo galimybes gauti paskolą palankiomis sąlygomis.

Svarstantiems kur gauti paskolą turint skolų, būtina jas įvertinti

Vėluojančios skolos yra didelis minusas siekiant gauti naują paskolą. Kreditoriai vertina mokumo riziką ir nenoriai skolina pinigus tiems, kurie jau turi problemų grąžindami savo skolas. Tai reiškia, kad galvojantys kur gauti paskolą turint skolų, turi suvokti, kad tos turimos skolos turi būti grąžinamos laiku t.y. įmokos negali būti vėluotinos.

Vėlavimas mokėti paskolas neigiamai veikia jūsų kredito reitingą. Kredito reitingas yra rodiklis, rodantis jūsų kaip skolininko patikimumą. Kuo jis žemesnis, tuo mažesnė tikimybė gauti paskolą palankiomis sąlygomis.

Be to, vėluojančios skolos gali sukelti ir kitų problemų:

 • Gali būti taikomos baudos ir delspinigiai.
 • Jūsų skola gali būti perduota skolų išieškojimo bendrovei.
 • Jums gali būti apribojamos skolinimosi galimybės.

Todėl, jeigu turite skolų, itin svarbu jas grąžinti laiku. Net ir nedidelis vėlavimas gali pakenkti jūsų finansinei reputacijai ir apsunkinti paskolos gavimą ateityje.

Jeigu vėluojate mokėti įmokas, galite kreiptis į kreditorių ir bandyti susitarti dėl mokėjimo grafiko pakeitimo. Taip pat galite kreiptis pagalbos į finansų specialistus, kurie gali patarti, kaip išspręsti jūsų susidariusias problemas.

Svarbu atsiminti, kad vėluojančios skolos gali sukelti rimtų problemų. Todėl būtina laiku vykdyti savo įsipareigojimus ir taip išlaikyti gerą kredito reitingą.

Refinansavimas turintiems skolų gali padėti sumažinti skolų naštą

Jeigu turite keletą skirtingų paskolų su skirtingomis palūkanų normomis ir grąžinimo terminais, refinansavimas gali būti puikus būdas sumažinti skolų naštą.

Refinansuojant paskolas, visos jūsų turimos skolos sujungiamos į vieną paskolą su vienoda palūkanų norma ir grąžinimo terminu. Tai gali padėti:

 • Sumažinti palūkanų išlaidas: Jeigu refinansuojate savo paskolas su mažesnėmis palūkanomis, galite sutaupyti nemažai pinigų per visą grąžinimo laikotarpį.
 • Sumažinti mėnesinę įmoką: Refinansuojant paskolas su ilgesniu grąžinimo terminu, galite sumažinti mėnesinę įmoką. Tai gali padėti lengviau valdyti savo finansus.
 • Supaprastinti skolų grąžinimą: Vietoj to, kad mokėtumėte keletą skirtingų paskolų, mokėsite tik vieną įmoką. Tai gali padėti lengviau kontroliuoti savo finansus.

Tačiau prieš refinansuojant paskolas, reikia gerai apsvarstyti visus aspektus:

 • Palūkanų normą: Įsitikinkite, kad refinansuojant paskolas gausite mažesnę palūkanų normą nei mokate dabar.
 • Grąžinimo terminą: Ilgesnis grąžinimo terminas gali sumažinti mėnesinę įmoką, tačiau per visą grąžinimo laikotarpį mokėsite daugiau palūkanų.
 • Mokesčius: Kai kuriais atvejais refinansuojant paskolas gali tekti mokėti mokesčius.

Jeigu svarstote apie paskolų refinansavimą, rekomenduojame palyginti skirtingų kreditorių pasiūlymus ir pasikonsultuoti su finansų specialistu. Refinansavimas gali būti puikus būdas sumažinti skolų naštą ir pagerinti savo finansinę padėtį. Tačiau prieš priimant sprendimą, reikia gerai apsvarstyti visus aspektus.

Tad, svarstantiems kur gauti paskolą turint skolų, būtina suprasti, kad tai skolinimasis būti naudinga išeitis iš sudėtingos situacijos, tačiau prieš imant naują kreditą, būtina gerai įvertinti savo galimybes, pasirinkti tinkamiausią variantą ir laikytis visų įsipareigojimų.

Atminkite, kad atsakingas skolinimasis ir laiku grąžinamos skolos yra geros kredito istorijos ir finansinės gerovės pagrindas.