Nuo neatmenamų laikų karšta arbata buvo laikoma universaliu vaistu nuo įvairių negalavimų, o peršalimas – ne išimtis. Garuojanti puodelis aromatingos arbatos ne tik sušildo kūną ir gerina savijautą, bet ir gali turėti gydomųjų savybių, padedančių kovoti su infekcija ir palengvinti nemalonius simptomus. Arbata nuo peršalimo yra vienas dažniausių pasirinkimų liaudies medicinoje, tad apie jas ir kalbame žemiau.

arbata nuo peršalimoPeršalimas – tai virusinė infekcija, pažeidžianti viršutinius kvėpavimo takus. Dažniausi peršalimo simptomai yra sloga, kosulys, gerklės skausmas, karščiavimas, nuovargis ir galvos skausmas. Nors peršalimas nėra pavojinga liga, jis gali gerokai sukelti nepatogumų ir sutrikdyti įprastą gyvenimo ritmą. Laimei, yra daugybė būdų palengvinti peršalimo simptomus ir pagreitinti sveikimą, o vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių – karšta arbata.

Kas sukelia peršalimą?

Peršalimą sukelia daugiau nei 200 skirtingų virusų rūšių, dažniausiai – rinovirusai, koronavirusai ir adenovirusai. Šie virusai plinta oro lašeliniu būdu, kai sergantis žmogus čiaudi, kosėja ar kalba. Virusai patenka į organizmą per kvėpavimo takus ir pažeidžia nosies, gerklės ir ryklės gleivinę. Dėl to atsiranda uždegimas, kuris sukelia tokius simptomus kaip sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas.

Svarbu pažymėti, kad šaltis pats savaime nesukelia peršalimo. Nors žemesnė temperatūra gali šiek tiek sumažinti organizmo atsparumą virusams, peršalimą sukelia būtent virusinė infekcija, o ne pats oras.

Taigi, norint apsisaugoti nuo peršalimo, svarbu vengti artimo kontakto su sergančiais žmonėmis, dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, reguliariai vėdinti patalpas ir stengtis palaikyti sveiką gyvenseną, kuri apima subalansuotą mitybą, pakankamai miego ir reguliarų fizinį aktyvumą.

Kuri arbata nuo peršalimo labiausiai rekomenduojama?

Yra daugybė skirtingų arbatų rūšių, kurios gali būti naudingos sergant peršalimu. Kai kurios iš populiariausių ir moksliškai pagrįstų variantų yra:

Imbierinė arbata: Imbieras pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti gerklės skausmą ir kosulį. Be to, imbieras gali padėti stimuliuoti imuninę sistemą ir kovoti su infekcija.

Ežiuolės arbata: Ežiuolė šimtmečius buvo naudojama liaudies medicinoje peršalimo ir gripo profilaktikai ir gydymui. Tyrimai rodo, kad ežiuolė gali sutrumpinti peršalimo trukmę ir sumažinti simptomų sunkumą.

Čiobrelių arbata: Čiobreliai pasižymi antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, kurios gali padėti sunaikinti peršalimą sukeliančius virusus. Be to, čiobreliai gali padėti atpalaiduoti kvėpavimo takus ir palengvinti kosulį.

Mėtų arbata: Mėtos pasižymi vėsinančiu ir atgaivinančiu poveikiu, kuris gali padėti nuraminti gerklės skausmą ir sumažinti uždegimą. Be to, mėtos gali padėti atpalaiduoti kvėpavimo takus ir palengvinti kosulį.

Ramunėlių arbata: Ramunėlės pasižymi raminamuoju ir priešuždegiminiu poveikiu, kuris gali padėti sumažinti nerimą ir pagerinti miego kokybę. Be to, ramunėlės gali padėti atpalaiduoti kvėpavimo takus ir palengvinti kosulį.

Svarbu pažymėti, kad arbata nuo peršalimo nėra stebuklinga priemonė. Ji negali išgydyti virusinės infekcijos, tačiau gali padėti palengvinti simptomus ir pagreitinti pasveikimą. Be to, arbata nuo peršalimo gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir užkirsti jam kelią ateityje.

Renkantis arbatą nuo peršalimo, svarbu rinktis aukštos kokybės žoleles ar arbatos maišelius. Taip pat svarbu tinkamai paruošti ją, laikantis gamintojo rekomendacijų.

Be arbatos gėrimo, sergant peršalimu taip pat svarbu pailsėti, gerti daug skysčių, valgyti sveiką maistą ir vengti alkoholio bei kofeino. Jei simptomai yra sunkūs ar ilgai trunka, kreipkitės į gydytoją.

Svarbu nepamiršti, kad peršalimas yra virusinė infekcija, kuriai nėra specifinio gydymo. Tačiau tinkama savigyda, įskaitant poilsį, skysčių vartojimą ir arbatos gėrimą, gali padėti palengvinti simptomus ir pagreitinti pasveikimą.