Šlapimo pūslės uždegimas, dar žinomas kaip cistitas, yra dažna ir nemaloni infekcija, sukelianti skausmą, diskomfortą ir dažną šlapinimąsi. Nors antibiotikai dažnai yra pirmasis gydymo būdas, vis daugiau žmonių renkasi natūralias priemones, tokias kaip arbata, siekdami palengvinti simptomus ir pagreitinti sveikimo procesą. Tad, kokia arbata nuo šlapimo pūslės uždegimo iš tiesų yra veiksminga? Ką apskritai svarbu žinoti apie šią problemą?

arbata nuo šlapimo pūslės uždegimoArbata nuo šimtmečių buvo naudojama įvairioms sveikatos problemoms gydyti, įskaitant šlapimo takų infekcijas. Tam tikros žolelės ir prieskoniai, naudojami arbatoms gaminti, pasižymi antibakterinėmis, priešuždegiminėmis ir šlapimą varančiomis savybėmis, kurios gali padėti kovoti su infekcija, sumažinti skausmą ir skatinti organizmo gebėjimą pašalinti bakterijas iš šlapimo pūslės.

Nors moksliniai tyrimai vis dar atliekami, siekiant patvirtinti arbatos vartojimo naudą sergant šlapimo pūslės uždegimu, pirminiai duomenys rodo, kad tam tikros arbatos rūšys gali būti naudingas kaip papildomas gydymas.

Kas sukelia šlapimo pūslės uždegimą?

Šlapimo pūslės uždegimą, dar vadinamą cistitu, dažniausiai sukelia bakterijos, kurios patenka į šlapimo takus iš išorinės aplinkos. Moterims šlaplė yra trumpesnė nei vyrams, todėl joms bakterijoms lengviau patekti į šlapimo pūslę. Dažniausia šlapimo pūslės uždegimo sukėlėja yra Escherichia coli (E. coli) bakterija, tačiau infekciją gali sukelti ir kiti mikroorganizmai, tokie kaip Staphylococcus saprophyticus, Klebsiella pneumoniae ir Enterococcus faecalis.

Be bakterinių infekcijų, šlapimo pūslės uždegimą gali sukelti ir kiti veiksniai, įskaitant:

  • Lytiniai santykiai: Seksualinė veikla gali sukelti bakterijų patekimą į šlapimo takus, ypač moterims.
  • Dirginančios medžiagos: Tam tikri produktai, pavyzdžiui, kvapieji muilai, vonios putos ir spermicidiniai geliai, gali dirginti šlapimo pūslės gleivinę ir sukelti uždegimą.
  • Hormoniniai pokyčiai: Moterims šlapimo pūslės uždegimas dažniau pasireiškia menstruacinio ciklo metu ar menopauzės metu, kai estrogeno lygis yra žemas.
  • Silpna imuninė sistema: Silpna imuninė sistema gali padidinti riziką susirgti šlapimo pūslės uždegimu.
  • Anatominės anomalijos: Tam tikros anatominės anomalijos, pavyzdžiui, šlapimo takų obstrukcija, gali padidinti riziką susirgti šlapimo pūslės uždegimu.

Svarbu pažymėti, kad ne visais atvejais pavyksta nustatyti tikslią šlapimo pūslės uždegimo priežastį. Tokiais atvejais cistitas vadinamas neaiškios etiologijos.

Rekomenduojama arbata nuo šlapimo pūslės uždegimo

Nors šlapimo pūslės uždegimui gydyti reikia medicininės pagalbos, ypač jei infekcija yra sunki, tam tikros arbatos rūšys gali būti naudojamos kaip papildoma priemonė simptomams palengvinti ir sveikimo procesui pagreitinti. Štai arba nuo šlapimo pūslė uždegimo, kuri galbūt padės sumažinti simptomus:

Spanguolių arbata: Spanguolės jau seniai vertinamos dėl savo antibakterinių ir priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti kovoti su šlapimo pūslės infekcijomis. Spanguolių sultyse ir arbatose yra proantocianidinų, junginių, kurie gali neleisti bakterijoms prisitvirtinti prie šlapimo pūslės sienelių ir jas pašalinti iš šlapimo takų.

Meškauogių lapų arbata: Meškauogių lapai pasižymi antibakterinėmis, šlapimą varančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali būti naudingos sergant šlapimo pūslės uždegimu. Manoma, kad meškauogių lapuose esantys taninai padeda sunaikinti bakterijas, o arbutinas turi antiseptinį poveikį.

Petražolių arbata: Petražolės yra turtingas vitamino C ir antioksidantų šaltinis, kurie gali padidinti organizmo imunitetą ir kovoti su infekcija. Petražolių arbata taip pat pasižymi šlapimą varančiomis savybėmis, kurios gali padėti išplauti bakterijas iš šlapimo pūslės.

Ežiuolės arbata: Ežiuolė yra žolė, turinti stiprių imunitetą stiprinančių savybių. Manoma, kad ežiuolė padidina baltųjų kraujo kūnelių gamybą, kurie yra atsakingi už kovą su infekcijomis.

Ramunėlių arbata: Ramunėlės pasižymi raminamuoju ir priešuždegiminiu poveikiu, kuris gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą, susijusį su šlapimo pūslės uždegimu. Ramunėlių arbata taip pat gali padėti atsipalaiduoti ir pagerinti miego kokybę.

Svarbu pažymėti, kad nors kiekviena arbata nuo šlapimo pūslės uždegimo gali būti naudinga, jos neturėtų būti naudojamos kaip alternatyva antibiotikams ar kitam gydymui, kurį skyrė gydytojas. Jei Jums pasireiškia šlapimo pūslės uždegimo simptomai, svarbu kreiptis į gydytoją, kad gautumėte tinkamą diagnozę ir gydymą.

Be šių arbatų, taip pat svarbu gerti daug skysčių, ypač vandens, kad padidintumėte šlapimo išsiskyrimą ir išplautumėte bakterijas iš šlapimo pūslės. Taip pat galite į savo racioną įtraukti spanguolių sultis, kurios, kaip įrodyta, padeda užkirsti kelią šlapimo pūslės infekcijoms.