Cholesterolis – riebalinė medžiaga, cirkuliuojanti kraujyje ir atliekanti gyvybiškai svarbias funkcijas. Deja, per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos ir insultas. Laimei, gamta mums dovanoja gausybę natūralių priemonių, padedančių reguliuoti cholesterolio kiekį, o viena iš jų – paprasta ir skani arbata. Arbata nuo cholesterolio turėtų būti pasirenkama atidžiai, nes rinkoje yra labai daug neveiksmingų produktų.

arbata nuo cholesterolioArbatos gėrimas jau seniai siejamas su įvairiomis naudomis sveikatai, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimą. Tyrimai rodo, kad tam tikros arbatos rūšys gali turėti teigiamą poveikį cholesterolio kiekiui kraujyje, ypač mažinant „blogojo” (MTL) cholesterolio kiekį ir didinant „gerojo” (DTL) cholesterolio kiekį.

Dažniausiai rekomenduojama arbata nuo cholesterolio

Nors tyrimai vis dar vyksta, keli arbatos tipai išsiskiria savo potencialu reguliuoti cholesterolio kiekį:

Žalioji arbata: Ši arbata gausi katechinų, ypač epigalokatechino gallato (EGCG), kuris pasižymi antioksidacinėmis ir cholesterolio kiekį mažinančiomis savybėmis. Tyrimai rodo, kad reguliarus žaliosios arbatos vartojimas gali sumažinti MTL cholesterolio kiekį ir pagerinti kraujotaką.

Juodoji arbata: Juodojoje arbatoje taip pat gausu antioksidantų, įskaitant flavonoidus, tokius kaip kvercetinas ir miricetinas. Šie junginiai gali padėti sumažinti MTL cholesterolio oksidaciją, o tai laikoma svarbiu aterosklerozės prevencijos veiksniu.

Oolong arbata: Ši arbata pasižymi unikaliu oksidacijos lygiu, esančiu tarp žaliosios ir juodosios arbatos. Oolong arbatoje gausu polifenolių, kurie gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį ir pagerinti kepenų funkciją.

Hibisko arbata: Hibisko žiedai gausi antocianinų, galingų antioksidantų, kurie gali sumažinti MTL cholesterolio kiekį ir padidinti DTL cholesterolio kiekį. Be to, hibisko arbata gali padėti sumažinti kraujospūdį.

Puerh arbata: Ši fermentuota arbata pasižymi unikaliu skoniu ir aromatu. Puerh arbatoje gausu statinų, natūralių junginių, kurie gali blokuoti cholesterolio gamybą kepenyse.

Svarbu pažymėti, kad nors šios arbatos rūšys gali būti naudingos, jos neturėtų būti laikomos vieninteliu cholesterolio kiekio reguliavimo būdu. Sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir, jei reikia, gydytojo paskirti vaistai taip pat yra esminiai veiksniai siekiant užtikrinti sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą.

Ką vartoti kartu su arbatomis?

Norint maksimaliai padidinti arbatos poveikį cholesterolio kiekiui reguliuoti, rekomenduojama ją derinti su kitais sveikais mitybos elementais:

Vaisių ir daržovių gausa: Įtraukite į savo racioną kuo daugiau įvairių vaisių ir daržovių, nes juose gausu maistinių skaidulų, vitaminų ir mineralų, kurie gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti skrandžio veiklą.

Riebalų kiekio mažinimas: Sumažinkite sočiųjų ir trans-riebalų vartojimą ir pakeiskite juos sveikesniais riebalais, tokiais kaip mononesotieji ir polinesotieji riebalai, randami alyvuogių aliejuje, riebiose žuvyse, riešutuose ir avokaduose.

Omega-3 riebalų rūgščių vartojimas: Omega-3 riebalų rūgštys, randamos riebiose žuvyse, linų sėmenyse ir graikiniuose riešutuose, gali padėti sumažinti trigliceridų kiekį kraujyje ir pagerinti širdies sveikatą.

Visagrūdžių produktų vartojimas: Vietoj baltų miltų produktų rinkitės visagrūdžius, nes juose gausu maistinių skaidulų, kurios gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

Reguliarus fizinis aktyvumas: Bent 30 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo per dieną gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti bendrą sveikatą.

Svarbu pasitarti su gydytoju ar dietologu, kuris gali individualiai įvertinti jūsų poreikius ir sudaryti jums tinkamą mitybos planą, siekiant reguliuoti cholesterolio kiekį ir pagerinti širdies sveikatą.

Atminkite, kad arbata nuo cholesterolio yra tik vienas iš žingsnių siekiant sveikos širdies ir kraujagyslių sistemos. Svarbu laikytis sveikos gyvensenos, kuri apima subalansuotą mitybą, reguliarų fizinį aktyvumą ir reguliarius sveikatos patikrinimus.

Pasitelkę šias žinias ir sveiką gyvenseną, galite veiksmingai reguliuoti cholesterolio kiekį ir džiaugtis ilgu bei sveiku gyvenimu.